čtvrtek 2. května 2013

Další čtení o Lumia 620

Musím reagovat na dotazy a recenze co jsou umístěny na serveru Heureka. Takže asi nejvíc červených "negativních" připomínek má uživatelka Manelka. Snad se dostane i na tyto stránky a přečte si, mých pár doporučení:

 • Nemožnost mít obrázek na pozadí
  Tak to opravdu nejde, ale lze přiřadit vlastní obrázek na displeji zamykací obrazovky. Ony dlaždice stejně zabírají 90% plochy, takže obrázek jako podklad by byl zbytečný.
 • Nemožnost vlastního řazení v druhém menu-obrazovce (ten výpis aplikací) - je to pouze Abecedně a to mě vadí.
  Nelze, a zase mi to nevadí, abecední vyhledávání je velmi rychlé. Ani si nemyslím, že je potřeba do tohoto MENU chodit často. Vše potřebné (kontakty, oblíbené aplikace) si prostě připíchnete na první obrazovku. 
 • Složitější přidávání vlastních vyzvánění
  Ne vůbec, prostě nasdílím nebo nahraji na SD kartu svou hudbu a pak jednoduše přidávám k jednotlivým kontaktům.
 • Nemožnost zobrazit kontakty ze SIM karty - jdou pouze zkopírovat do telefonu - chybí tedy i jakákoliv správa kontaktů na SIM kartě
  Kontakty spravuji v telefonu, mě to nevadí. Jinak veškerá správa kontaktů lze provádět i přes účet v Microsoftu. Je to dáno tím, že u jednoho kontaktu můžete mít hromadu informací, včetně obrázku, propojení s FB a Twitterem - to prostě na SIMku nedostanete. Přímo z kontaktů lze psát na zeď FB.
 • Škoda, že vypínání/zapínání Wifi a Bluetooth nelze jedním kliknutím,ale musí se vždy lézt do nastavení (U Nokie 500 to třeba jde).
  Existuje spousta aplikací. I zdarma. Já používám aplikaci QUICK Settings - kde lze nastavit vypínání sítě, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, a hudby. Velice rychle lze přistoupit do Airplaine (letadlo) módu, který vypne vše. Jednotlivé panely vypínání jsem si přidal zmenšené na první obrazovku. Takže vypínat a zapínat, lze vše na jeden klik.
 • Klávesnice nelze přepnout na klasická k dispozici je pouze QWERTZ a to i na stojáka i na ležáka.
  Já mám klávesnici, jak českou, tak anglickou. Stačí přidat anglickou QWERTY klávesnici v menu NASTAVENÍ telefonu Klávesnice. 
 • U navigace mi chybí zobrazování GPS souřadnic
  Je spousta přídavných aplikací, které lze nainstalovat zdarma. Např. Compass.  Zobrazuje nejen souřadnice, ale i mapu a kompas dohromady, včetně bodu kde jsem.
 • Taky tu chybí možnost přesunout si cílový bod kam přesně chci (u Nokie 500 to jde) - ale snad to brzy programátoři dodělají v nějaké aktualizaci - v klasických mapách to jde (Here maps), ale při navigaci (here drive) nikoliv.
  Navigace funguje standardně, zadám cílový bod a navigace vypočítá cestu a začne navigovat. Zde moc nerozumím o co jde....
 • Chybí mi tlačítka pro přijmutí hovoru, ale člověk si zvykne
  Na displeji se zobrazí fotka a kontakt volajícího a stačí stisknout tlačítko "přijmout hovor" . Takže tlačítko to je, ale pouze grafické 8-))
 • Kalendář se nedá používat jako budík, pípne to jen jednou a dál to neupozorňuje-změnit to také nejde.
  Nevím, nezkoušel jsem. Ale opět existuje desítky aplikací na http://www.windowsphone.com , kde určitě naleznete co potřebujete.
 • Chybí mi možnost klasického ukončení nějaké aplikace, vždy se musí jen vracet a to je občas potíž u internetového prohlížeče, když jste tam dýl, tak to pak vlastně nejde vypnout a zůstává na pozadí.
  Ano, tomu jsem také nerozuměl, ale lze velmi jednoduše přepínat mezi aplikacemi, dlouhým stisknutím LEVÉ šipky. pak aplikace pozavírat jednu po druhé. U hudby používám právě apliakaci Quick settings, kde mám přidané tlačítko na první obrazovce - vypnout hudbu.
 • Rozpoznávání řeči ještě není v češtině, ikdyž u Nokie 500 už fungovalo
  Nelze - snad to dodělají. I když momentálně se pracuje na osobní asistence, podobné Siri od Applu. Aplikace se bude jmenovat INDIGO, zatím v češtině také nejde. 
 • Absence různých profilů
  Ano, Ano - tak tohle mě vadí a přímo s*re. Dokonce nejsou ani žádné aplikace. Existují nějaké pro odemčený mobil, ale ne ještě pro WP8. Tohle kluci musí dodělat.
 • Do kontaktů se musí přes historii volání
  Vůbec ne! Kontakty lze vytáhnout na první obrazovku, aplikace se jmenuje LIDÉ. Stačí stisknout a jste přímo v kontaktech. Já osobně doporučuji si nejčastější kontakty vytáhnout na plochu první obrazovky. Stačí kontakt (osobu) dlouze podržet a zvolit "připnout kontakt na první obrazovku" . Takto mám svých 5 lidiček i s fotkou na první obrazovce. Samozřejmě můžete okénka s fotkami zmenšit nebo zvětšit dle potřeby. Dále existuje spousta aplikací, které přiřazují jednotlivým kontaktům zrychlené volby, ale já si nemyslím, že je to potřeba.
 • SMS pouze jako konverzace, ale zase je to o zvyku (někde jsem četla, že není možné mazat jednotlivé sms, ale jde to - stačí přidržet prst na daném okénku a ono vám vyjede "odstranit" a pak to smaže jen tu jednu sms.)
 • Vypínání a zapínání telefonu je na dýl, ale to je daň za "chytrý telefon"
  Telefon se nevypíná, jenom zamyká. A právě profilem letadlo se vše ukončí, třeba večer když se jde spát. Zde je právě největší absence jednotlivých Profilů. 
Další dotazy pište rovnou do diskuse.

Okomentovat